- edofinansowania
- Posts
- Dotacja do 90% dla firm z sektora HoReCa
Dotacja do 90% dla firm z sektora HoReCa
Również na odnawialne źródła energii

Dotacja KPO A1.2.1. - Inwestycje w dywersyfikację działalności sektora HoReCa. Celem programu jest wsparcie przedsięwzięć mających na celu rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności, prowadzonej w sektorach: hotelarstwo, gastronomia, turystyka lub kultura, czyli sektorach najbardziej dotkniętych pandemią COVID-19.
Kto może skorzystać z dofinansowania
O wsparcie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora HoReCa, turystyka lub kultura, które w latach 2020 lub 2021 odnotowały spadek obrotów w wysokości co najmniej 30 %, liczony rok do roku.
Wnioskodawca na dzień złożenia wniosku musi prowadzić działalność gospodarczą w sektorze HoReCa, turystyka lub kultura oraz potwierdzić, że na dzień 31 grudnia 2019 lub najpóźniej od 20 marca 2020 r. prowadził działalność gospodarczą w tym sektorze.
Na jakie cele można otrzymać dotację
Przedsięwzięcia mające na celu rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach: hotelarstwo, gastronomia, turystyka lub kultura. W wyniku realizacji projektu musi powstać nowy produkt lub usługa (nowe PKD), nadal w ramach sektora HoReCa.
Przedsięwzięcie może otrzymać wsparcie, jeżeli obejmuje działania w ramach komponentów:
inwestycyjnego: zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do wprowadzenia na rynek nowych produktów/usług, roboty budowlane, inwestycje związane z zieloną transformacją, w szczególności zachęcające do zapobiegania powstawaniu odpadów/recyklingu, wdrożenie rozwiązań z zakresu OZE, działania związane z wykorzystaniem technologii cyfrowych w związku z koniecznością dokonania zmian procesów, sposobu funkcjonowania przedsiębiorstwa lub wzmocnienia odporności na wypadek kolejnych kryzysów w sektorze, w którym prowadzona jest działalność
szkoleniowego: podnoszenie/zmiana kwalifikacji pracowników dzięki zapewnieniu szkoleń w zakresie nowych rozwiązań informatycznych, nowych technologii, analizy potrzeb klienta, zarządzania informacjami/danymi, a także zarządzania ryzykiem
doradczego, w zakresie realizacji przedsięwzięcia
Wysokość dofinansowania
Wsparcie udzielane jest w formie dotacji, wypłacanej po realizacji przedsięwzięcia, jako refundacja (nie ma możliwości otrzymania zaliczki):
minimalna kwota wsparcia 50 000 zł
maksymalna kwota wsparcia 540 000 zł
maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych 600 000 zł
dofinansowanie do 90% kosztów kwalifikowalnych
Wsparcie udzielane jest w ramach pomocy de minimis.
Do kiedy można składać wnioski
Wnioski w ramach pierwszego naboru można składać od 6 maja do 5 czerwca 2024 roku, lub do wyczerpania puli środków.
Drugi nabór wniosków odbędzie się w dniach od 18 lipca do 20 sierpnia 2024 roku, lub do wyczerpania puli.
Jak skorzystać z dotacji
Należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami poprzez generator wniosków PARP.
Więcej szczegółowych informacji, dokumenty do pobrania oraz możliwość szybkiego sprawdzenia klienta, w aplikacji edofinansowania TUTAJ.
Możesz zamówić dla klienta skuteczny wniosek, wraz z kompleksową obsługą.
Jeśli jesteś zainteresowany wsparciem w pozyskaniu środków, kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz, by otrzymać szczegółowe informacje.
Następnie, po otrzymaniu materiałów, odeślij dokumenty, o które poprosimy i poczekaj na informację zwrotną. Po ustaleniu szczegółów współpracy, zajmiemy się opracowaniem wniosku.
Sukcesów,
WG