- edofinansowania
- Posts
- Dotacja do 65% na magazyny energii dla firm
Dotacja do 65% na magazyny energii dla firm
Wystartował nabór wniosków

Ogólnopolski program wsparcia budowy magazynów energii elektrycznej, o mocy nie mniejszej niż 2 MW oraz pojemności minimum 4 MWh.
Kto może skorzystać z dofinansowania
O wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców, spełniający łącznie poniższe warunki (z wyłączeniem podmiotów sektora finansowego):
nie są zobowiązani do zwrotu pomocy publicznej
bez otrzymania pomocy nie podjęliby decyzji o inwestycji lub zrealizowaliby ją w ograniczony lub odmienny sposób
nie są objęci sankcjami UE
W momencie wypłaty środków przedsiębiorca musi posiadać siedzibę lub oddział w Polsce.
Na jakie cele można otrzymać pomoc
Dofinansowaniem objęte są przedsięwzięcia takie, jak:
Budowa magazynów energii elektrycznej o mocy nie mniejszej niż 2 MW oraz pojemności min. 4 MWh, spełniających standardy unijne w zakresie bezpieczeństwa, ochrony ppoż oraz homologacji (np. kontenery bateryjne, inwertery, transformatory, montaż modułów bateryjnych, systemy wspomagające jak np. detekcji i ppoż., klimatyzacji, przekształtniki DC/DC lub DC/AC, zabezpieczenia aktywne i nieaktywne), wraz z testami i odbiorami magazynów.
Budowa przyłącza do sieci i infrastruktury towarzyszącej.
Konfiguracja i adaptacja magazynu (BMS, EMS, odwzorowanie w systemach monitorujących, utworzenie zdalnego dostępu do urządzeń i/lub danych, certyfikacja i homologacja instalacji magazynowania energii w standardach UE, itp.).
Zakres inwestycji wskazany w pkt. 1 jest obowiązkowy, pozostałe są opcjonalne.
Parametry wsparcia
Dofinansowanie w ramach programu “Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla poprawy stabilności polskiej sieci elektroenergetycznej”, może być udzielone w formie dotacji i/lub pożyczki:
dotacja – do 45 % całkowitych kosztów inwestycji. Dodatkowe 20%, w przypadku małego przedsiębiorstwa oraz 10% dla średniego przedsiębiorstwa
pożyczka preferencyjna lub na warunkach rynkowych - do 100% kosztów kwalifikowanych
Dla inwestycji w formule „project finance" wymagany jest udziału środków własnych, w wysokości co najmniej 15% kosztów kwalifikowanych inwestycji (przy czym środki te nie mogą pochodzić z kredytu, pożyczek właścicielskich, obligacji itp.).
Do kiedy można składać wnioski
Nabór wniosków obywa się w terminie od 4 kwietnia do 30 maja 2025 roku.
Jak skorzystać z dofinansowania
Należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami, w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej szczegółowych informacji, dokumenty do pobrania oraz możliwość szybkiego sprawdzenia szans klienta, na platformie edofinansowania TUTAJ.
Możesz zamówić dla klienta skuteczny wniosek, wraz z kompleksową obsługą.
Jeśli jesteś zainteresowany wsparciem w pozyskaniu środków, kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz, by otrzymać szczegółowe informacje i cennik.
Następnie, po otrzymaniu materiałów, odeślij dokumenty, o które poproszę i poczekaj na informację zwrotną. Po ustaleniu szczegółów współpracy, zajmiemy się opracowaniem wniosku.
Sukcesów,
WG
Może Cię zainteresować: